Belarus’a Ne Zaman Gidilir?

Gezmeyi ve yeni yerler görmeyi oldukça seven  kişiler tarafından araştırma konusu haline gelmiş Belarus için, Belarusa ne zaman gidilir sorusu fazlasıyla merak uyandırmaktadır.

Gelişen teknoloji ile artık merak edilen her konu internet aracılığı ile kolay birşekilde araştırılarak istenilen bilgiler elde edilmektedir. Bu yüzden kişiler kolay bir biçimde Belarusa ne zaman gidilir sorusuna istedikleri cevabı almaktadırlar.

Peki Belarusa ne zaman gidilir? kısaca değinmek gerekir ise; Beyaz Rusya olarak bilinen Belarus Cumhuriyetini ziyaretde bulunmak isteyen kişilerin en uygun olarak yılın en sıcak aylarının olduğu yani yaz mevsimini tercih etmeleri son derece doğru bir karar olacaktır. Yaz mevsimleri bile neredeyse 25 dereceyi hiç geçmemektedir. Bundan ötürü turizm mevsimi diye bir tabir kullanmak pek yerinde bir söylem olmayacaktır.

Standart belli bir turizm döneminin saptanması oldukça zor olan bir ülkedir. Ülke içerisinde yılın her döneminde insanların ilgisini çekmekte olan çok farklı özellikler yer almaktadır. Ülkenin en sıcak olan ayı temmuz ayıyken, ülkenin en soğuk olan ayı ise ocak ayı olmaktadır. Ayrıyetten ülkeye düşen yağışların büyük miktarı yaz mevsimi kapsamında gerçekleşmektedir.

Belarus’ta Görülecek Yerler

Ülke sınırları içerisinde gezisini gerçekleştirmek isteyen kişilerin rotalarını genel olarak tarihi şekildeki yapılar oluşturmaktadır. İkinci Dünya Savaşı döneminde hayatını kaybeden kişilerin anısına özel olarak inşa edilmiş olan Khatyn Anıtı ziyaretçilerin oldukça fazla ilgi ve merak duydukları yerlerden biri haline gelmiş durumdadır. Ziyaretçiler tarafından gezilecek diğer gözde yerler ise;

Minsk

Özellikle park ve  bahçeleri, yeşil alanları ve bununla beraber sakin yaşam hayatı ile gezi yapmak isteyen kişilere çok güzel doğa hayatını sunmaktadır.

Brest

Brest polonya sınırına fazlası ile yakın olan bir yerdir. Gezilecek güzel yerleri arasında; küçük ahşap evleri, tarihi caddeleri, 2. Dünya Savaşı Anıtı, Brest Kalesi, Çalınmış Sanat Eserleri Müzesi ve Lenin Heykeli gibi yerleri pekâlâ sıralamak mümkündür.

Gomel

Ülkenin ikinci büyük olan kentidir. Kentte yer alan askeri müze gezgin kişiler tarafından kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir.

 

admingecehayati (administrator)

Minsk gece hayatı

Related Posts

Belarus Turizm  

Temmuz 7, 2022

Minsk Rehber 

Temmuz 3, 2022

Belarus Rehber 

Temmuz 2, 2022

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gece Hayatı