Belarus’a Nasıl Gidilir?

Belarus, Doğu Avrupa’da bir devlettir. Rusya’nın batı komşularından biridir. Belarus, bağımsız Slav uluslarından biridir. Başkent, bunun yanı sıra ülkenin en büyük şehri olan Minsk’tir. Belarus’a nasıl gidilir sorusunun cevabı ise, Türkiye’den vize gerektirmeyen ve doğrudan pasaport bileti ile ziyaret edilebilen bir ülkedir. Bu nedenle, ülkeye seyahat etmenin en iyi yolu uçaktır. Belarus, Doğu Avrupa’da yer aldığı için Türkiye’den kara yoluyla ulaşımı son derece zordur. Bu nedenle en iyi ulaşım aracı olarak hava yolu tercih edilir. İstanbul veya Ankara’dan Minsk’e aktarmalı veya aktarmasız olarak direkt uçak bileti alabilir ve Belarus’a 2 saatte ulaşabilirsiniz.

Belarus’a Ulaşım Nasıl Yapılmaktadır?

Belarus’a nasıl gidilir? Sorunun cevabı; THY ve Belavia firmaları Türkiye’den Belarus’a 2 saat içinde ulaşabilmektedir. Belarus’a karadan veya trenle de gidebilirsiniz. Bu seçim biraz zaman alır ve önerilmez. Belarus’un çok soğuk olduğu bilinmektedir. Bu ülkede soğuk havaya rağmen gece hayatı oldukça aktif olması da şaşırtan bir durumdur. Türkiye üzerinden Belarus’a vize olmaması nedeniyle çok yoğun bir turist akışı var. Bu ülkenin iyi bir gece hayatı ve oldukça iyi bir yemek kültürü olduğu da bilinmektedir. Bu ülkenin dezavantajı çok soğuk olmasıdır. Bu soğuğun miktarı oldukça fazla olmasına rağmen turistler Belarus’a  öncelik vermekten geri kalmıyor. Ülkede Türklerin büyük bir kısmı yaşamaktadır. Bu insanların çoğu Türk yemekleri üzerinde çalışıyor. Bu ülkedeki yemekler damak tada uymadığında vatandaşlar bu tür mekânlarda yemek yemektedir.

Belarus’ta Gezilecek Yerler Nelerdir?

Belarus’a nasıl gidilir? Sorusunun ardından Belarus’ta gezilecek yerler aşağıdaki gibidir;

Belarus National Library; Belarus’un ikonik yapılarından biridir. 2006 yılında açılan bu kütüphane tam olarak Minsk şehrinde bulunmaktadır. Bu kütüphanede başta Rusça olmak üzere birçok dünya eseri bulunmaktadır.

Park Of Stones; Stones Park, Belarus’ta bulunan bir taş parkıdır. Dünyanın en güzel taş parklarından biri olan Park of Stones, açık hava müzesi olma fikriyle doğmuş bir parktır.

Grafiti Sokağı; Birbirinden güzel grafiti sokak sanatçılarının eserlerini göreceksiniz. Bu çok yaratıcı ve farklı renkli çizimler, Belarus’un en çok tanınan yerlerinden biridir.

Aziz Simon ve Helena Kilisesi; Simon ve Helena kiliseleri Bağımsızlık Meydanı’nda yer almaktadır. 1910’dan beri korunan kilise, Belarus’ta en çok ziyaret edilen yerleri arasındadır.

 

 

admingecehayati (administrator)

Minsk gece hayatı

Related Posts

Belarus Turizm  

Temmuz 7, 2022

Minsk Rehber 

Temmuz 3, 2022

Belarus Rehber 

Temmuz 2, 2022

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gece Hayatı