Belarus Hayat Ucuz Mu?

Belarus hayat ucuz mu? Belarus hayat standartlarıyla dikkatleri üzerine çeken son derece güzide bir ülke konumunda yer alıyor. Bu ülke mutlaka gezilip- görülmesi gereken ülkeler arasında yer almayı başarıyor Beyaz Rusya olarak da bilinen eski Sovyetler Birliği’nin bir ülkesi olan Beyaz Rusya, Kuzey Avrupa’nın önemli ülkelerinden biridir. Belarus, makine, tekstil, kimyasal ve metal ürünlerinin büyük bir kısmını başta Rusya olmak üzere Avrupa’ya ihraç ederek ekonomik gelişimini sürdürüyor. Sanayileşmeye büyük önem veren ülkenin nüfusu ağırlıklı olarak Belaruslular, Polonyalılar, Ukraynalılar ve Ruslardan oluşuyor.

Beyaz Rusya, AB ile Rusya arasında stratejik bir konuma sahip olup, Polonya, Litvanya, Letonya, Rusya ve Ukrayna ile sınır komşusudur. Ülke neredeyse tüm yıl boyunca karla kaplı, bazı yerlerde, kutuplara nispeten yakın sayılabilecek yerlerde 30 santimetreyi bulan karla kaplı, bu nedenle sıcaklık ölçümleri en az üç aydır negatifin altında seyrediyor. Belarus, Nisan-Ekim ayları arasında şiddetli yağışlardan etkilenir ve Temmuz ayında en yüksek sıcaklık 18 derece civarındadır.

Belarus Güzel Mi?

Belarus hayat ucuz mu ?Başkenti olarak güzel mimarisi ile Minsk sadece Beyaz Rusya’da değil Avrupa’da da görülmesi gereken şehirlerden biridir. Gomel şehri, baş döndürücü bir dizi saray, katedral ve müze ile ülkenin sanayi merkezidir. Vitebsk, kültürel etkinliklere ve eğlenceye ev sahipliği yapmasıyla tanınır.

Her Temmuz ayında Vitebsk’te düzenlenen Slav Çarşısı Sanat ve Müzik Festivali, tüm Slav ülkeleri tarafından tanınmakta ve diğer ülkelerin şarkıcıları tarafından kendi dillerinde söylenen beste yarışmalarına ev sahipliği yapmaktadır. Festival büyük bir coşkuyla ve bölgeden müzikseverlerin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Ülkedeki diğer önemli etkinlikler ise Minsk Uluslararası Film Festivali ve Navinki Uluslararası Performans Festivali.

Belarus’ta Ne Yenir?

Belarus hayat ucuz mu ?Domuz eti tüketiminin yüksek olduğu Belarus’ta sipariş vermeden önce domuz eti olup olmadığını teyit etmekte fayda var. Pancardan yapılan kendine has lezzetiyle pancar çorbası ve machanka et yemekleri denemeye değer yemeklerden biridir. Ayrıca Belarus’un kendisi tarafından üretilen alkolsüz bir malt içeceği olan Kvas’ı da denemelisiniz.

 

admingecehayati (administrator)

Minsk gece hayatı

Related Posts

Belarus Turizm  

Temmuz 7, 2022

Minsk Rehber 

Temmuz 3, 2022

Belarus Rehber 

Temmuz 2, 2022

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gece Hayatı