10

Genel olarak, ülke genelinde karasal bir iklim yaygındır. Kuzeye doğru gidildikçe sıcaklık yavaş yavaş düşer. Ortalama sıcaklık kışın 15 dereceye düşer, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında yaklaşık 20 ila 25 derecedir. Sonbahar soğukken, bahar için seçebileceğimiz kelime sıcaktır.

Başkent Minsk

 

Belarus gezilecek yerler Beyaz Rusya şehirleri arasında ilk durağınız büyük ihtimalle başkent Minsk olacaktır. Beyaz Rusya gezilecek yerler listesindeki en önemli duraklar genellikle burada bulunur. Francyska Skaryny Caddesi, Hükümet Binası, KGB Binası, Oktyabrskaya Meydanı, Sendika Kültür Sarayı, II. Dünya Savaşı Müzesi, Ploshcha Meydanı, Arc de Triomphe, Ulusal Tarih Müzesi, Belarus Devlet Sanat Müzesi, St. Simon ve Elena, Kutsal Ruh Kilisesi, Aziz Peter ve Paul, Alexander Nevsky Katedrali, şehrin en eski semti Traetskae Pradmestse ve Gözyaşı Adası listenizde olması gereken yerler.

Brest Şehri

 

Belarus gezilecek yerler, Belarus ve Polonya sınırında yer alan Brest, ülkenin ikinci büyük şehridir. Brest gezilecek yerler açısından Minsk’e çok uzak değildir. Tarihi Arnavut kaldırımlı sokakları ve rengârenk ahşap evleriyle adeta bir masal diyarını andıran şirin kasabada görülmesi gereken yerler kabaca şöyle: II. Dünya Savaşı Anıtı, Brest Kalesi, Nikalaivsky Katedrali, Brest Arkeoloji Müzesi, Çalınan Sanat Müzesi, Lenin Heykeli, Polonya Katolik Kilisesi, Brest Tarih Müzesi. Minsk ile Minsk arasında her gün düzenli ve düzenli tren seferleri vardır.

Gomel Şehri

 

Belarus gezilecek yerler, Beyaz Rusya’daki bir diğer büyük şehir Gomel şehridir. Bir üniversite şehridir. Minsk’ten trenle ulaşılabilen yaklaşık beş saat sürer ve dünyanın her yerinden öğrencileri ağırlar. Belarus’ta gençlerin hayatlarında yaşayan örnekleri görmek istiyorsanız bu enerjik şehrin atmosferini solumadan geçmemelisiniz.

Belarus’ta Gece Hayatı

 

Kuyrukların, özellikle hafta sonları en popüler konumların önünde oluşması muhtemeldir. Belarus şehirlerindeki çoğu gece kulübü, kıyafet kuralları konusunda son derece katıdır. İnsanların spor ayakkabı giymesine izin vermeyen yerler bile var. Genel olarak, kıyafet tarzını değerlendirmek ve gece hayatına katılmak burada önemli kriterler bulunmaktadır.  Hemen hemen her yere giriş ücreti var. Kulüpler gecenin erken saatlerinde çok kalabalık değil ama özellikle gece yarısından sonra Belaruslular ve turistler  gece hayatına akın ediyor. Eğlence gece yarısına kadar devam etti. Birçok kulüp akşam 6’ya, hatta akşam 7’ye kadar kapanmaz.

 

 

admingecehayati (administrator)

Minsk gece hayatı

Related Posts

Belarus Turizm  

Temmuz 7, 2022

Minsk Rehber 

Temmuz 3, 2022

Belarus Rehber 

Temmuz 2, 2022

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gece Hayatı